Vitajte na stránkach Farnosti - Devínska Nová Ves

Táto stránka je určená pre ľudí, ktorých zaujíma dianie v našej farnosti a chceli by sa dozvedieť nejaké informácie práve prostredníctvom internetu.

>>> Rozpis BOHOSLUŽIEB (rubrika kalendár).

Ak máte nápady, pripomienky a vylepšenia ohľadne web-stránky alebo chcete prispieť nejakým článkom, fotkami alebo niečim iným, môžte nám napísať na adresu farnost.devinska@gmail.com (správca web-stránky).
     Ak máte dotazy priamo na pána farára, píšte na km@teoforum.sk (Karol Moravčík).

» oznamy
  Strany:  1234567.....43  >>

Začiatok júla

1.7.2014, utorok

Zbierka zo sviatku sv. Petra a Pavla „Na dobročinné diela pápeža“ priniesla: 630 €. Vďaka!

V nedeľu 13.7. pri sv. omši o 10.30 privítame p. kaplána Vladimíra Mikulca, ktorý bude pracovať v našej farnosti. Od septembra pravdepodobne pridáme jednu sv. omšu v nedeľu dopoludnia. Od 1.7. sa stretávame v našom kostole s p. diakonom Milanom Stančíkom, ktorý býva v našej farnosti a vypomáha pri bohoslužbách.

Príležitosť k sv. pokánia je pred prvým piatkom: pondelok ráno, utorok, štvrtok a piatok podvečer. Na prvý piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše, od 19.45 je poklona a meditácia za obnovu cirkvi.

Katalógy z oboch slávnosti Prvého sv. prijímania a zo slávnosti birmovania sú v sakristii. Možno si prísť vybrať a objednať fotografie. Prvé objednávky sú už hotové.

Rôzne v júni

21.6.2014, sobota

Farská ofera z minulej nedele: 1 050 €. Vďaka!

Burza šatstva je opäť v sobotu 21.6. v F centre od 14.00 do 18.00. Možno priniesť čisté zachovalé šatstvo na darovanie a tiež si možno prísť niečo vhodné vybrať.

Projekt úpravy Domu rozlúčky a rozšírenia kostola v Dev. N. Vsi

12.6.2014, štvrtok

Prvý návrh stavebných úprav bol uverejnený na našom webe 11.12.2013. Medzičasom sa projekt mierne upravil. Žiadosť o schválenie sme podali na Arcibiskupský úrad v Bratislave. Upravený návrh si možno pozrieť >TU<.

Modlitba za mier vo Sv. Zemi

8.6.2014, nedeľa

Dnes nás pápež František pozýva na spoločnú modlitbu za mier vo Sv. Zemi. Prezidenti Izraela a Palestíny, ako aj patriarcha pravoslávnej cirkvi prídu dnes večer do Vatikánu, aby sa spolu modlili. Text Františka biskupom je tu:

Ctihodný brat,

ako už viete, v nedeľu 25. mája som počas mojej apoštolskej cesty do Svätej zeme pozval prezidentov Shimona Peresa a Mahmouda Abbasa na intenzívnu modlitbu – aby sme spoločne vzývali Boha a prosili ho o dar pokoja: na tento účel som ponúkol svoj domov ako miesto stretnutia a modlitby.

Ak Boh dá, toto stretnutie sa uskutoční v nedeľu 8. júna 2014 na slávnosť Zoslania Ducha Svätého a zúčastní sa na ňom aj Jeho svätosť Bartolomej, patriarcha Konštantínopolu, s ktorým som mal to potešenie putovať do Jeruzalema.

Je mojou túžbou, aby sa do tohto stretnutia zapojili všetci veriaci, a tak sa táto modlitba k Bohu stala čím intenzívnejšou; nech Ježišova zem konečne obsiahne ten pokoj, ktorý anjeli ohlasovali pri jeho narodení.

Prosím vás preto, aby ste všetkým predsedom biskupských konferencií v krajinách vašej kompetencie odovzdali prosbu pozvať biskupov, rehoľníkov a všetkých veriacich laikov, nech sa v duchu zúčastnia na tejto modlitbe. Aj všetci muži a ženy dobrej vôle sa môžu v hĺbke svojich sŕdc s nami zjednotiť. Týmto spôsobom sa modlitba za mier, ktorá vzíde od hrobu sv. Petra, rozšíri do všetkých končín zeme. Dúfame, že sa tak naplní Pánov prísľub: „Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach.“ (Mt 18,19)

Všetkým vám srdečne žehnám.
Vo Vatikáne 5. júna 2014
František

Hodový koncert

8.6.2014, nedeľa

[obrázok - For Bratislava]

Pozývame na hodový koncert, ktorý usporiada farnosť v spolupráci so ZUŠ Dev. N. Ves.
Miesto: F centrum, záhrada; čas: nedeľa, 8. jún, 15.00 - 17.30.
Účinkuje: Orchester FOR BRATISLAVA pod vedením V. Dianišku.

Začiatok júna

1.6.2014, nedeľa

Katalógy zo slávnosti Prvého sv. prijímania (25. 5.) sú v sakristii. Možno si ich prísť pozrieť a objednať fotografie.

Možnosť ísť na sv. pokánia je zvlášť: utorok, štvrtok, piatok podvečer, stredu ráno. Na prvý piatok od 18.00 zapisujeme nové úmysly na sv. omše v sakristii; po sv. omši je meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Nemecký Anem

30.5.2014, piatok

[obrázok - Nemecký Anem tábor]

Nemecký Anem je spoločenstvo mladých ľudí patriace pod Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (www.zksm.sk). Počas letných prázdnin organizujú jazykový pobyt pre mládež od 15 rokov, ktorá sa zaujíma o nemčinu.

www.nemeckyanem.net

Začiatok mája

1.5.2014, štvrtok

Možnosť sv. spovede: pondelok, štvrtok, piatok podvečer, utorok ráno. Na prvý piatok zapisujeme nové úmysly na sv. omše od 18.00; po sv. omši v piatok je meditácia a poklona za obnovu cirkvi.

Stretnutie s rodičmi

28.4.2014, pondelok

Ďalšie stretnutie s rodičmi detí, ktoré sa pripravujú na prvé sv. prijímanie, bude pondelok 28. 4. o 19.00 v F centre, Istrijská č. 4.

Stretnutie sa týka rodičov detí, ktoré žijú v našej farnosti a chcú ísť u nás na prvé sv. prijímanie, či už navštevujú školu v DNV alebo inde.

Veľká noc - finančné zbierky

27.4.2014, nedeľa

Vďaka za finančné dary počas veľkonočných sviatkov. Dary na farnosť: 1 800 €; farská ofera: 1 400 €; pri obraze Ježišovho hrobu (na ABÚ): 295 €.
  Strany:  1234567.....43  >>